Teletubby 149,691 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 Ingredients: Malk Organic Vanilla Oat Milk, Vita Coco Farmers Organic Coconut Water, Agent Nateur Holi(mane), KOS Organic Blue Spirulina Powder, Nate's Organic Honey, Organic Mango, Organic Pineapple, Tocos, Vanilla Collagen, Organic Dates, Organic Coconut Cream, Organic Strawberries https://erewhon.com/product/8299351000/sabrina-carpenters-short-n-sweet-smoothie "You b*tch!" ~ Rat Boy Link to post Share on other sites More sharing options...
DopeEnigma 1,385 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 $23! In this economy? I’ll make my own 😂 Link to post Share on other sites More sharing options...
Flippy 12,892 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 Of course it's all in SoCal TMBT 3.22.11 // TBTWB 1.17.13 // ArtRAVE 6.3.14 // C2CT 5.28.15 // TJWT 8.13.17 // CWT 9.8.22 // TMB 7.22.25 & 7.24.25 Link to post Share on other sites More sharing options...
Lucas 27,063 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 The prices of drinks & coffees in the USA are really shocking to me It's crazy to me that some people accept to pay THAT much. And that's coming from someone who lives in the most expensive EU country Link to post Share on other sites More sharing options...
skaxboy 5,479 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 The place is pricey to begin with. They use organic ingredients and their food looks delicious. It’s a very expensive quick service lunch spot. Even Jamba Juice is pricey to me now. I paid $11.50 for a large orange juice a few days ago. Link to post Share on other sites More sharing options...
Ricardo 7,866 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 the price is ridiculous Link to post Share on other sites More sharing options...
Plastic Flower 5,029 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 The ****? Drop it Link to post Share on other sites More sharing options...
Sunny 12,736 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 20 minutes ago, Lucas said: The prices of drinks & coffees in the USA are really shocking to me It's crazy to me that some people accept to pay THAT much. And that's coming from someone who lives in the most expensive EU country Well this is in Erewhon, a luxury upscale grocery store where water costs 15 bucks. They're only located in LA and it's more of a status symbol than anything else. Very stupid decision from her marketing team I like dancin', and ponies.... Link to post Share on other sites More sharing options...
RAMROD 109,609 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 31 minutes ago, skaxboy said: The place is pricey to begin with. 24 minutes ago, Ricardo said: the price is ridiculous @Lucas @DopeEnigma It's erewhon, what do you expect? It's the place where you can find milk for $20/gallon (ノ◕ヮ◕)ノ✧*:・゚ dancin' until i'm dead (*´艸`*) ♡♡♡ Link to post Share on other sites More sharing options...
RebeldeFaith 5,495 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 50 minutes ago, Teletubby said: Ingredients: Malk Organic Vanilla Oat Milk, Vita Coco Farmers Organic Coconut Water, Agent Nateur Holi(mane), KOS Organic Blue Spirulina Powder, Nate's Organic Honey, Organic Mango, Organic Pineapple, Tocos, Vanilla Collagen, Organic Dates, Organic Coconut Cream, Organic Strawberries I've never read a more millennial (derogatory) ingredients list before. Can I vanish into a cheeseburger pizza? Link to post Share on other sites More sharing options...
HoeMoe 1,242 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 $23? I can make enough smoothies at home and supply the remaining 8 katycats with that money What’s fortnight Link to post Share on other sites More sharing options...
SlaeUrAnus 15,969 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 Just looked at what $23 is in GBP. I dunno about ya’ll, but I wouldn’t pay £5 for a smoothie nevermind £18 even if it was from someone like Gaga In my messy era. Link to post Share on other sites More sharing options...
ChvVolk 2,324 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 3 hours ago, skaxboy said: The place is pricey to begin with. They use organic ingredients and their food looks delicious. It’s a very expensive quick service lunch spot. Even Jamba Juice is pricey to me now. I paid $11.50 for a large orange juice a few days ago. I worked at Jamba for like 8 years, prices were 5.99 for a large or a bowl, it's crazy that it's close to 12.00 now. Not worth it Link to post Share on other sites More sharing options...
letsmakeasandwich 188 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 Even though Erewhon prices are absolutely ridiculous this is 100% going to be successful marketing move, every time they release one of these collaboration smoothies they get a ton of attention. When she released the Espresso Van Leeuwen that sold out basically instantly, I don't really see how this could flop (even though i would never buy it) Pop ate my heart Link to post Share on other sites More sharing options...
HermesG 1,617 Posted August 7, 2024 Share Posted August 7, 2024 Its all about the money baby Link to post Share on other sites More sharing options...
Featured Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.